Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Historia pacjentów
Rehabilitacja Stomatologiczna
Szczękościsk…
Ostatnio zgłosiła się do mnie pacjentka z polecenia stomatologa z dużym szczękościskiem po wyrwaniu ósemek oraz porażeniu nerwu, który wystąpił podczas znieczulenia. Pacjentka, chodziła 2 tygodnie z zaciśniętą szczęką, bólem głowy, bólem stawu skroniowo-żuchwowego oraz z problemem mówienia. Gdy przyszła nie wyraźnie mówiła, nie miała apetytu, odczuwała ból w okolicy stawu oraz głowy.
Po 2 wizytach w jednym tygodniu, pacjentka odzyskała apetyt, ruchomość w stawie, brak bólu w obrębie stawu i głowy oraz mogła bez bólu rozmawiać i przegryzać pożywienie.
Każda wizyta w gabinecie trwa 60 min.
W trakcie wizyty przeprowadzam obszerny wywiad na temat objawów, historii choroby oraz współistniejących schorzeń. Następnie badam i sprawdzam ruchomość stawów, poprawność zgryzu, wygląd jamy ustnej, napięcie mięśni oraz stan w obrębie kręgosłupa i miednicy.
W trakcie leczenia i fizjoterapii, zazwyczaj wykorzystuje:
- Terapię manualną – nowoczesne techniki terapii tkanek miękkich na zewnątrz i wewnątrz ust, techniki mięśniowo-powięziowego rozluźniania mięśni, techniki manipulacyjne w stawach skroniowo-żuchwowych, kręgosłupa i miednicy, masaże, akupunkturę, pinoterapię, suche igłowanie.
- Kinezyterapię- ćwiczenia wzmacniające mięśnie oraz ćwiczenia zwiększające ruchomość w stawach, najczęściej wykonywane są nie tylko w okolicy żuchwy, ale również w części kręgosłupa szyjnego i piersiowego.
- Fizykoterapię – jonoforezę, laseroterapię oraz ultradźwięki (wszystkie one działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie).
- Profilaktykę w domu – pacjent, zawsze dostaje zestaw ćwiczenia do samodzielnego wykonywania w domu, które pozwalają utrwalić efekt terapeutyczny
Jeśli czujesz ból lub dyskomfort w okolicy twarzy, zapraszam na konsultację fizjoterapeutyczną, żeby ustalić odpowiednią terapię.