Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Terapia manualna
Czym jest terapia manualna?
Terapia manualna to naturalna, nieinwazyjna metoda leczenia. Stosowana jest w dysfunkcjach układu ruchu oraz objawami bólowymi. Przed rozpoczęciem terapii manualnej przeprowadzam dokładny wywiad z pacjentem, na podstawie którego weryfikowany jest jego stan zdrowia, nawyki, a nawet stan psychiczny. Obszar dotknięty dolegliwościami jest badany palpacyjnie, oraz wykonywane są szczegółowe testy, aby wskazać dysfunkcję i dokładnie zlokalizować miejsca które wymagają leczenia. Często u pacjentów występują przewlekłe bóle konkretnej partii ciała, które mogą wynikać z zaburzeń sprawności układu ruchu, dysfunkcji mięśni lub stawów, a nawet przewlekłego stresu.
Kto powinien korzystać z terapii manualnej?
Zaleca się ją najczęściej osobom, które cierpią na bóle stawów i u których jest zmniejszony lub ograniczony zakres ruchu. Zalecamy ją również w nerwobólach, stanach napięcia mięśni, wadach postawy oraz w urazach sportowych.
Wskazania do terapii manualnej
- ból kolana (przed i po operacji)
- łokcia
- szyi
- bóle głowy
- pleców i kręgosłupa
- ból barku
- biodra
- drętwienie kończyn
- dyskopatia
- rwa kulszowa
- rwa barkowa
- wady postawy
- obrzęki pourazowe
Przeciwwskazania do terapii manualnej
- zaawansowana osteoporoza
- ogromny ból, który uniemożliwia badanie
- ciąża
- zakrzepica
- nowotwór